Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

X
Telefon
Teklif Al

e-Döviz Alım-Satım Belgesi nedir?

e-Döviz Alım-Satım Belgesi daha önce hazırlanan fiziki döviz alım satım belgesi ile aynı niteliği taşır. Sadece alım-satım belgelerinizi dijital ortamda tutarak firmanızı ve karşı tarafı güvence altına alır ve dijital dönüşümün konforlu alanında işlem yapmanın keyfini çıkarırsınız.

e-Döviz Alım-Satım Belgesi’ne Geçme Zorunluluğu

GİB tarafından yapılan açıklamaya göre 01.01.2022 tarihi itibariyle, e-Döviz alım satım belgesi, döviz alım satım yetkisine sahip olan tüm firmalar için zorunlu hale getirilecek.

e-Döviz Alım-Satım Belgesinde Zorunlu Olarak Bulunması Gereken Bilgiler

Döviz Alım/Satım Belgesini Düzenleyen Banka ya da Yetkili Müessese Bilgileri
Döviz Alım/Satım Belgesine konu dövizi alan/satan taraf bilgileri
Ödeme işlem yöntemi
Döviz Kuru
Vergiler, döviz kalem ve Toplam Tutarlara ilişkin bilgiler
Döviz alım satım belgesinin seri ve sıra numaraları
Satılan dövizin resmi kayıt bilgileri
Düzenleme Tarihi

Referanslarımız

e-Belge hizmeti verdiğimiz referanslarımız

e-Döviz Alım-Satım Belgesi’ne Geçmek İçin Ne Yapmalısınız?

e-Döviz Alım-Satım Belgesine geçmek isteyen firmaların e-Fatura entegrasyonlarını tamamlamış ve GİB tarafından e-Döviz Alım-Satım Belgesi başvuru işlemlerini başlatmış olmaları yeterlidir. e-Döviz Alım-Satım Belgesi’ne Uyumsoft güvencesiyle geçmek isterseniz hemen bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.

Uyumsoft ile e-Döviz Alım-Satım Belgesi Uygulamasına Geçmenin Avantajları Nelerdir?

e-Döviz Alım-Satım Belgesi’ne başvurunuzu hızlı ve eksiksiz yapmanız için dijital dönüşüm uzmanlarımızla yanınızdayız. e-Döviz Alım-Satım Belgesi’ne geçmek için önünüzde altyapısal engeller mevcut ise Uyumsoft e-Uyum çözümleriyle bu engelleri de ortadan kaldırmanız çok daha kolay olacaktır. Başvurunuzu hemen tamamlamak için aşağıdaki talep formunu şimdi doldurabilirsiniz.

i-Dönüşüm Diğer Ürünleri

e-Dönüşüm Sürecinizde Güncel Kalın

e-Dönüşüm sürecinizde son güncellemelerden haberdar olmak ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için üye formunu doldurun.

  e-Döviz'e Geçmek İçin Hemen Başvurun!

  +90 (212) 467 33 33

  Hemen Ara e-Döviz Geçiş Sürecinde Destek Al!

  Neden Uyumsoft e-Döviz?

  e-Döviz Alım-Satım Belgesi Uygulamasına Hemen Uyumsoft ile Geçin!

  e-Döviz’e Uyumsoft ile geçiş yapın, hızlı ve kolay işlem yapmanın keyfine varın. e-Döviz’e kolay geçiş yapmak için bizimle iletişime geçin.

  e-Döviz Başvuru Formu

   Uyumsoft tarafından reklam, pazarlama, promosyon, tanıtım, bilgilendirme ve ticari amaçlı SMS, e-posta ve telefon yoluyla elektronik ileti gönderilmesine onay verdiğimi beyan ediyorum.