Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

X
Telefon
Teklif Al

Öncelikle eğer e-irsaliye sisteminden faydalanmak istiyorsanız mutlaka e-fatura sistemi içerisinde dahil olmanız gerekmektedir. Mükelleflerin e-irsaliye’den yararlanabilmesi için daha önceden fatura düzenleyebilme ve iletebilme becerilerine sahip olması gerekmektedir. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra ancak e-irsaliye sistemine geçebilirsiniz. 2018 yılında çıkan yeni yasaya göre sermaye firmaları ile beraber şahıs firmaları da artık istekleri doğrultusunda e-irsaliye sistemine katılabilmektedir. Ayrıca eğer e-fatura sistemine kayıtlı iseniz 2019 yılının ilk gününde zorunlu olarak e-irsaliye’ye geçmeniz gerekmekte. Yapılan çalışmalar sonrası gelir idaresi başkanlığı ve bakanlık bu konuda kesin kararlar alarak sanal ortamdaki fatura, irsaliye ve arşiv hizmetlerinin tamamını birbirine bağlamayı amaçlıyor.

Günümüz teknoloji çağında, mal hareketlerinin e-ortamda düzenli bir şekilde izlenebilmesi amacıyla, kağıt ortamda düzenlenmekte olan “sevk irsaliyesi” nin, e-belge olarak, e-ortamda düzenlenmesi, alıcısına e-ortamda iletilmesi ve e-ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine “E-irsaliye” denilmektedir. e-İrsaliye belgesi, kağıt ortamdaki “sevk irsaliyesi” ile aynı hukuki niteliklere sahiptir. Ayrıca, e-İrsaliye zorunlu bir uygulama değildir. Özetle, e-İrsaliye uygulamasından, e-Fatura uygulamasından yararlanma iznine sahip olanlar, e-İrsaliye düzenleyebilme- iletebilme konusunda gerekli hazırlıklarını tamamlamış olanlar ve e-İrsaliye uygulamasına dahil olmak için gerekli başvuruyu yapmış işletmeler, istemeleri halinde faydalanacaktır.

E-irsaliye Hakkında En Çok Merak Edilenler

İlk olarak e-Fatura’ya geçmek için mali mühür veya e-imza temin etmeniz gereklidir. Sonrasında özel entegratör aracılığı ile veya GİB Portal üzerinden başvuru yaparak geçiş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Güncellenen Taslak Tebliğe göre, cirosu 25 milyon TL ve üzeri olan tüm elektronik fatura mükellefleri e-İrsaliye uygulamasına geçmek zorundadır.

e-İrsaliye uygulamasına dahil olduktan 3 ay sonrasına kadar hem elektronik hem kağıt irsaliyeyi düzenlemeye devam edebilirsiniz. Fakat aynı belge için iki farklı irsaliye türünün aynı anda düzenlenmesi mümkün değildir.

e-Dönüşüm Sürecinizde Güncel Kalın

e-Dönüşüm sürecinizde son güncellemelerden haberdar olmak ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için üye formunu doldurun.

  e-İrsaliye'ye Geçmek İçin Hemen Başvurun!

  e-İrsaliye şimdi geçin masraflarınızı yarıya indirin.
  Uyumsoft, Mali mühür onaylı e-İrsaliye uygulaması, Özel Entegrasyon ve Saklama Hizmet sağlayıcısıdır.

  +90 (212) 467 33 33

  Hemen Ara e-İrsaliye'ye Geçiş Sürecinde Destek Al!

  Neden Uyumsoft e-İrsaliye?

  Uyumsoft e-İrsaliye'de Yok Yok !

  e-İrsaliye Uyumsoft’ la geçiş yapın hızlı, kolay ve güvenli fatura kesmenin keyfine varın. e-İrsaliye ile hızlı işlem ve kolay geçiş yapmak için bizimle iletişime geçin.

  e-İrsaliye Başvuru Formu

   Uyumsoft tarafından reklam, pazarlama, promosyon, tanıtım, bilgilendirme ve ticari amaçlı SMS, e-posta ve telefon yoluyla elektronik ileti gönderilmesine onay verdiğimi beyan ediyorum.