Ece Boya, e-Defter gibi ticareti hayatın i-Dönüşüm projesinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Ece Boya, e-Defter sürecinde Uyumsoft ile işbirliği yaptı
Ece Boya, 1984 yılında, Okay Erdoğan tarafından kuruldu. Kurulduğu tarihten itibaren polyester reçine, jelkot, pigment pastalar ve mobilya grubu boya, vernik ve tiner üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Giderek artan talep karşısında, ilk olarak 1995 yılında kapasite bakımından yüksek ve teknoloji açısından daha gelişmiş olan Orhanlı Tepeören Fabrikası’na taşındı. Ardından, 2006 yılında, Tuzla’daki İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern makinelerle donatılmış ve daha yüksek kapasiteli fabrikasına geçti. Sektörün önde gelen markaları arasında bulunan Ece Boya’nın markası ‘Erco’, aynı zamanda selülozik esaslı vernikler alanında Türkiye’nin ilk TSE belgesine sahip firmasıdır. 2012 yılına gelindiğinde, Tepeören Fabrikası’nın yenileme çalışmalarının ardından, 2013 yılı başında Genel Müdürlük ve boya, vernik ve tiner üretim tesislerini taşıdı. 2015 yılı itibariyle iki ayrı konumda üretim yapan Ece Boya; 2016 yılının sonlarına doğru, tüm üretimini tek tesiste toplayacağı, Gezbe Dilovası’ndaki Gebkim Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikasının inşaatına devam ediyor.

Ece Boya, üretiminin yaklaşık %30’unu, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail, Hollanda, Yunanistan, Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Ukrayna’nın aralarında bulunduğu 20 ülkeye ihraç ediyor ve ihracatı yakın gelecekte %50 arttırmayı hedefliyor. Yurtiçinde 40 noktada, yurtdışında ihracat yaptığı 20’ye yakın ülkede bayi ağı bulunan Ece Boya merkez bayileri aracılığıyla; yurtiçi ve yurtdışında pazar geneline ürünlerini veriyor. Ece Boya, Polyester reçine, jelkot, pigment pastalar ve mobilya grubu boya, vernik ve tiner üretimiyle, ülkemizde sektörünün ilk 10 firması arasında yer alıyor.

Uyumsoft’tan memnunuz

Uyumsoft ile e-Defter sürecinde işbirliği yaptıklarını kaydeden Ece Boya Muhasebe Sorumlusu Birol Algün, şunları söyledi:
“Uyumsoft’un teknik altyapısından, verdiği hizmetten ve ekibinin hızlı dönüşünden memnunuz. Geçtiğimiz yıllarda defter konusu 3- 4 ayımızı alıyordu. e-Defter süreciyle bu zaman süresi, 1 saate kadar indi. Uyumsoft e-Defter sürecinde işlerimizi kolaylaştırdı, süreci hızlı yönetiyoruz. Önümüzdeki dönemde, uygulamaya alınacak, yeni i-Dönüşüm süreçlerinde de işbirliğimiz devam edecektir” dedi.