Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ya fatura kesen tüm firmalar, 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle, zorunlu e-Fatura geçişlerine devam ediyorlar. Optisyen ve gözlükçüler, eczacılar, işitme merkezleri, radyoterapi merkezleri, medikal merkezleri geçen sağlık hizmet sunucuları arasında yer aldı. e-Dönüşüm lideri Uyumsoft, optisyen ve gözlükçü olan meslek mensuplarına e-Fatura sürecinde kesintisiz hizmet ve geçiş sürecinde 7/24 mevzuat ve teknik destek vermeyi sürdürüyor.

Optisyen Gözlükçüler Odaları ve yazılım firmaları ile iş birliği anlaşmaları yapan Uyumsoft, meslek mensuplarının kolay ve hızlı bir şekilde e-Fatura sürecine geçmelerini sağlıyor. SGK’ya fatura düzenlemenin bazı özel şartları bulunuyor ve Uyumsoft portalından SGK’nın istediği tüm şartlar e-Fatura uygulaması üzerinde yer alarak, mevzuata uygun e-Fatura kesilmesi sağlanıyor.

 

Uyumsoft’un portalı, teknik desteği ve eğitimleri memnuniyet sağlıyor

 e-Fatura’ya geçiş sürecinde lider özel entegratör Uyumsoft’un verdiği destekten, eğitimlerden ve portalın hızlı kullanılmasından memnun olduklarını anlatan Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, şunları söyledi:

“Meslektaşlarımız, yoğun şekilde SGK’ya fatura düzenliyorlar. Uyumsoft portalı sayesinde, hızlı, doğru ve güvenli bir şekilde e-Fatura’larımızı, SGK’nın istediği mevzuata göre oluşturup gönderiyoruz. Uyumsoft e-Fatura portal hesabının hem kullanımı çok kolay, pratik ve güvenli, hem de tüm firmaların rahatlıkla kullanabileceği bir e-Fatura portalıdır. İnternet üzerinden giriş yaptığımız için rahatlıkla her yerden portala ulaşım sağlayarak, faturalarımızı düzenliyoruz, gelen faturalarımızı görüyoruz ve tüm süreci etkin bir şekilde takip ediyoruz. E-Fatura kullanan optik ve gözlükçüler olarak, e-Fatura’larımız SGK’ya hızlı şekilde ulaştığı için, ödemelerimizi hızlı bir şekilde alabiliyoruz. SGK dışında, fatura kesmemiz gereken bir firma olduğunda da, yine kağıt fatura olmadan faturamızı elektronik ortamda iletiyoruz. Uyumsoft’un 7/ 24 teknik desteğini ve eğitimlerini yoğun olarak değerlendiriyoruz. Özetle; “e-Dönüşüm sürecinde, Uyumsoft’un verdiği destekten çok memnunuz” dedi.