Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ya fatura kesen tüm firmalar, 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle, zorunlu e-Fatura’ya geçiş sürecini tamamladılar. Optisyen ve gözlükçüler, eczacılar, işitme merkezleri, radyoterapi merkezleri, medikal merkezleri geçen sağlık hizmet sunucuları arasında yer aldı. e-Dönüşüm lideri Uyumsoft, optisyen ve gözlükçü olan meslek mensuplarına e-Fatura sürecinde kesintisiz hizmet ve geçiş sürecinde 7/24 mevzuat ve teknik destek vermeyi sürdürüyor.

Optisyen Gözlükçüler Odaları ve yazılım firmaları ile iş birliği anlaşmaları yapan Uyumsoft, meslek mensuplarının kolay ve hızlı bir şekilde e-Fatura sürecine geçmelerini sağlıyor. SGK’ya fatura düzenlemenin bazı özel şartları bulunuyor ve Uyumsoft portalından SGK’nın istediği tüm şartlar e-Fatura uygulaması üzerinde yer alarak, mevzuata uygun e-Fatura kesilmesi sağlanıyor.

e-Fatura’ya geçiş sürecindeki deneyimlerini paylaşan Muğla Optisyen Gözlükçüler Odası Genel Sekreteri Mehmet Ali Çeşmebaşı, şunları söyledi:
“Sektörümüze özel optik yazılım kullanmaktayız. e-Fatura geçiş sürecinde özel entegratör secerken bu yazılım ile entegre olmasına, pratik kullanıma, kesintisiz hizmet verip, hızlı geri dönüşü olan firma olmasına özen gösterdik. Bu kriterlerimize uyan, piyasada başarılı işlere imza atan ve adını çok sık duyduğumuz özel entegratör Uyumsoft ile yola devam etmeyi istedik.

İyi ki Uyumsoft ile çalışmaya karar vermişiz. e-Fatura sürecinde, Uyumsoft’tan çok memnunuz ve herkese tavsiye ediyoruz. Muğla’daki meslektaşlarımdan diğer özel entegratörler ile sorun yaşayanlara da, Uyumsoft’u tavsiye ettim ve birçoğu şuan Uyumsoft ile çalışıyor. Uyumsoft e-fatura portalının kullanımı çok kolay ve bugüne kadar tek bir sıkıntı yaşamadık. Zira, herhangi bir sorumuz olduğunda da, telefon etmeye gerek duymadan, online desteğe sorumuzu yazıyoruz ve anında yanıtını alıyoruz” diye konuştu.