Enerji, maden, turizm, yapı malzemeleri, sigorta sektörlerinde 50 yıldır faaliyet gösteren Ercan Şirketler Grubu, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Ercan Şirketler Grubu, e-Fatura, e-Defter süreçlerinde Uyumsoft ile işbirliği yaptıİlk yatırımını 1965 yılında madencilik sektörüne yapan Ercan Şirketler Grubu, 50.’ci yılını girdiği 2015’te, Bien Yapı Ürünleri Sanayi AŞ ile ülkemizin ilk 500 firması arasında yer alıyor ve 6 kıtada 66 ülkeye ihracat yapıyor. Bien Yapı Ürünleri Sanayi AŞ, seramik sektöründe ülkemizin ilk 3 firması arasında yer alıyor. Grup şirketlerinden Anadolugaz AŞ, Nevşehir, Kırıkkale, İzmit gibi bölgelerdeki dolum tesisleriyle, ülkemizin önde gelen LPG firmalarından birisidir. Grubun, Antalya’da 2 tane, Bodrum ve Abant ile birlikte 4 oteli ve 5 bin yatağı bulunuyor. Bien Sigorta Aracılık Hizmetleri AŞ’de, geniş yelpazede hizmet sunuyor. Madencilik olarak, 10 farklı lokasyonda kömür madenciliği yapıyor. 2013 yılı itibariyle enerjide Bursa’da Mustafakemalpaşa HES santrali grup bünyesine katıldı. Ercan Şirketler Grubu, bulundu sektörlerdeki başarısı ve 5 bine yakın çalışanıyla, ülkemizin önde gelen firmaları arasında yer alıyor.

“Uyumsoft AŞ ile işbirliği yapmaktan memnunuz”

e-Fatura, e-Defter gibi iDönüşüm süreçlerinde Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile yaptıkları işbirliğine dair memnuniyetini dile getiren Ercan Şirketler Grubu Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Kasım Karataş, şunları söyledi:
“e-Fatura, e-Defter gibi elektronik dönüşüm süreçlerinde, Uyumsoft ile işbirliği yapmaktan memnunuz. İki kurumun işbirliğinde, iş sürecini başarı şekilde yönetiyoruz. Uyumsoft’la işbirliği yapmamızın nedenlerinden birkaçı arasında, teknik altyapı donanımı, yurtiçi ve yurtdışı başarıları, referansları ve verdiği güven etkili oldu. Şuan, grubumuz bünyesindeki 6 firmamızda, Uyumsoft işbirliği sürüyor. Önümüzdeki yıl, ikinci diliminde yer alarak e-Fatura’ya geçecek olan firmalarımız bulunuyor ve bu firmalarımız için de Uyumsoft ile çalışma yapabiliriz. e-Fatura, e-Defter gibi iDönüşüm süreçleri, şirketlerimize büyük katkı sağlamaktadır. Bir yandan zaman ve kağıt tasarrufu sağlanırken, diğer yandan depolama maliyeti ortadan kalkmaktadır. Fatura, ‘geldi mi? gelmedi mi? kayboldu mu?’ gibi telefon trafiği de elektronik sürecin hayata geçmesiyle tarih olmaktadır. Önümüzdeki dönemde uygulamaya alınacak yeni dönüşüm projeleriyle de, Devletin ve işletmelerin iş süreçlerini hızlı ve etkin yönetmesi gerçekleşmektedir” diye konuştu.