Ergani Gıda Yem Tarım ve Hayvancılık Sanayi AŞ, e-Fatura’da Uyumsoft’u seçti. Firmanın tarihçesi, 1972 yılında Ergani’de bir Anonim Şirket kurma girişimi başladı. 800’e yakın kişiyle kuruluş başlar, daha sonrasında %51’i Tarım Kalkınma Başkanlığına satılır. Tarım Kalkınma Başkanlığı hisselerini Diyarbakır İl Özel İdaresine devreder. İl Özel İdaresi 1999 yılına kadar hisselerinin %95,57. çıkarır ve 1999 yılında ihale ile satar. Bugünkü yönetimde olan kişiler satın alırlar. 2009 yılında Yem Fabrikasını kurup Yem üretimine başlanır. Ergani gıda 1972  yılında şirket kurulmuş 1976 un üretimi başlamıştır. Yarım yüzyılı aşkın süredir, ülke ekonomisine ve ülke tarımına hizmet vermektedir.

ergani gida

i-Dönüşüm Mimarı Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Bilet gibi i-Dönüşüm süreçlerinde ülkemizin lider entegratör firmasıdır.

Entegrasyon ve Portal servisleriyle değer katıyor

İş dünyasının merkezinde yer alan; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), Esnaf Bilgi Sistemi (ESBİS), Hal Kayıt Sistemi (HKS) ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Portalı projelerini başarıyla yürüten Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, Türkiye’nin büyük markalarına, hassas ve karmaşık i-Dönüşüm süreçlerinde Entegrasyon ve Portal servisleriyle değer katmaya devam ediyor. Uyumsoft, i-Dönüşüm sürecinde, 6 bine yakın yakın işletmeye hizmet veriyor.