Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ, e-Fatura’da Uyumsoft’u seçti. Hamitabat Doğal Gaz Kombine Çevrim santrali, BBC-ENKA konsorsiyumu tarafından inşaa edildi. Kurulu gücü 1156 MW’dır. Hamitabat santrali, her biri 2 gaz türbini, 2 gaz türbini generatörü, 2 kazan, 1 kondenser, 1 buhat türbini ve 1 buhar türbini generatörü olmak üzere toplam 4 adet kombine çevrim bloğundan oluşmaktadır. (4 blok, 8 Gaz Türbini – 4 Buhar Türbini). 1120 MW nominal kurulu güce sahip olacak şekilde tasarlanan Hamitabat elektrik santrali 2009 yılı sonunda A ve B bloklara yapılan upgrade ile kurulu güç kapasitesini 1144 MW a, 2010 yılı içerisinde D blok upgrade i ile 1156 MW a çıkarmıştır. Hamitabat Santrali, Mayıs 2013 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirilmiş ve 01.Ağustos.2013 tarihinde imzalanan devir anlaşması ile Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş.’nin bağlı kuruluşu olan Limak Doğal Gaz Elektrik Üretim A.Ş.’ye devredilmiştir. Limak özelleştirme sonrası ülkemizin cari açığına da büyük katkı sağlayacak yenileme projesini başlatmıştır. Yenileme projesi ile santralimizin verimi %60,2’ye ulaşarak daha az gaz yakarak daha fazla elektrik üretecektir.

hamitabat

i-Dönüşüm Mimarı Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Bilet gibi i-Dönüşüm süreçlerinde ülkemizin lider entegratör firmasıdır.

Entegrasyon ve Portal servisleriyle değer katıyor

İş dünyasının merkezinde yer alan; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), Esnaf Bilgi Sistemi (ESBİS), Hal Kayıt Sistemi (HKS) ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Portalı projelerini başarıyla yürüten Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, Türkiye’nin büyük markalarına, hassas ve karmaşık i-Dönüşüm süreçlerinde Entegrasyon ve Portal servisleriyle değer katmaya devam ediyor. Uyumsoft, i-Dönüşüm sürecinde, 4,500 e yakın yakın işletmeye hizmet veriyor.