İzmir Gaz, İzmir ve Tire şehirlerinden oluşan ‘Dağıtım Bölgesi’ sınırlarında, doğalgazın dağıtımı ve mahalli gaz boru hattı şebekesi ile nakli faaliyetlerini yapmaya yetkili tek firmadır. İzmir Gaz e-Fatura sürecinde, Uyumsoft’u tercih etti.

Bilindiği üzere, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından gerçekleştirilen İzmir Doğalgaz İhalesini, Kolin AŞ kazandı. Kolin AŞ ve Türkerler AŞ ortaklığından doğan İzmir Gaz AŞ, İzmir’deki doğalgazın şehir içi dağıtım işini üstlendi. İlgili yasa gereği, İzmir Büyükşehir Belediyesi %10 ortak olup, yönetim kurulunda temsil edilmektedir.

Entegrasyon ve Portal servisleriyle değer katıyor

İş dünyasının merkezinde yer alan; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), Esnaf Bilgi Sistemi (ESBİS), Hal Kayıt Sistemi (HKS) ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Portalı projelerini başarıyla yürüten Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, Türkiye’nin büyük markalarına, hassas ve karmaşık e-Fatura süreçlerinde,  Entegrasyon ve Portal servisleriyle değer katıyor. Global ve yerel ölçekte sektörünün lideri 1,500’ü geçen firma, Uyumsoft e-Fatura Sisteminde tıkır tıkır çalışıyor.