Nata Holding iştirak şirketlerinden Net Yapı Müteahhitlik Ltd. Şirketi, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Nata Holding, e-Fatura, e-Defter süreçlerinde Uyumsoft ile işbirliği yaptı1995 yılı itibari ile grup şirketler halini alan Nata Holding, proje geliştirme ve gayrimenkul yatırım, inşaat, yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, beton boru ve prefabrike imalatlar, çimento ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren ülkemizin lider kuruluşlarından birisidir. Ülkemizin demiryolu-köprü- yol gibi altyapı projeleri ile AVM, iş merkezi, konut gibi üstyapı projelerinde başarılı çalışmalara imza atmıştır. Nata Holding şirketlerinden olan Net Yapı, Türkmenistan’ın 5 ayrı eyaletinde 180 adet karayolu köprüsünü 500 günde tamamlayarak, yurt dışında Türk müteahhitlerinin başarısını göstermektedir. Betonarme ve çelikten yapılan 180 köprünün maliyeti, 287 milyon 500 dolardır. Grup bünyesinde ülkemizde 500’ün üzerinde, yurtdışında 4 bine yakın personel çalışmaktadır. 1986 yılından itibaren faaliyet gösteren Net Yapı; hızlı tren projesi, makro ölçekli konut projeleri, sağlık ve spor kompleksleri, iş merkezleri, okul projeleri zemin güçlendirme, fore kazık, ön germeli Ankraj ve altyapı işleri konularında proje ve uygulama bilgi birikimine sahiptir. Nata Holding’in yurtiçindeki birkaç projesi arasında, Nata İncek konutları ve Nata Vega konut kuleleri ile Nata Delta alışveriş ve eğlence merkezi ve Nata Alfa ile iş kulesi vardır.

“Sıkıntı arşivleme ve e-Defter konusuydu; Uyumsoft ile çözdük”

e-Fatura ve e-Defter süreçlerinde, entegratör firma Uyumsoft ile çalışmaktan memnun olduklarını kaydeden Nata Holding Muhasebe Müdürü Bülent Akgül, şunları söyledi:
“Sektörün lider entegratör firmalarından olan Uyumsoft ile işbirliği yaptık. Nitekim bizim için en büyük sıkıntı, arşivleme, e-Defter konusuydu ve Uyumsoft ile bu sorunları çözmüş olduk. Şuan e-Faturalarımız sistemde arşivleniyor ve geriye dönük bir faturaya da istediğimiz an ulaşabiliyoruz. e-Defter gönderimini de, başarıyla gerçekleştirdik. Yeni dönemde, Nata Holding iştiraklerinden diğer şirketlerimizden de e-Fatura’ya geçenler olacak ve Uyumsoft ile çalışmayı istemekteyiz. Uygulamaya alınacak diğer i-Dönüşüm projelerinde de; teknik altyapısı, kullanım kolaylığı, deneyimli personeli ve verdikleri güven nedeniyle Uyumsoft’u tercih edeceğiz” dedi.