Bilkent Holding’in amiral gemisi olan Tepe İnşaat Sanayi A.Ş, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş ile işbirliği yaptı.

tepe-pdf

Hacettepe Üniversitesi Vakfı tarafından 1969 yılında Ankara’da kurulan Tepe Grubu bünyesinde faaliyetlerine başlayan Tepe İnşaat, yurtiçi projelerinin yanında, Orta Avrupa’dan Asya’ya, Kuzey Afrika’dan Orta Doğu’ya kadar marka değeri yüksek birçok projeye imza attı. Tepe İnşaat’ın ülkemizin yanında, Rusya, Azerbaycan,Irak, Türkmenistan gibi ülkelerde ofisleri bulunuyor. Tepe İnşaat, faaliyetlerini sürdürdüğü 46 yıldan bu yana; inşa ettiği konut, alışveriş merkezi, hastane, eğitim binası, endüstriyel tesisler ve altyapı projeleriyle hayatın her alanında yer aldı.

“Uyumsoft A.Ş ile, e-Fatura, e-Defter süreçlerimizi başarıyla yönetiyoruz”

Devletin, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi dönüşüm projelerinde Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş firmasıyla işbirliği yaptıklarını kaydeden Tepe İnşaat Bilgi İşlem Müdürü Ferhat Bölükbaş, “Uyumsoft’u teknik açıdan ve referanslarıyla inceledik. Uyumsoft, bize ciddi bir güven verdi. İşbirliği yapmaktan memnunuz” dedi.

Fatura, defter gibi süreçlerin, elektronik ortama alınmasının küçük bir devrim niteliğinde olduğunu anlatan Ferhat Bölükbaş, şunları söyledi:

“e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi elektronik dönüşüm süreçleri, firmalarda zamandan, kağıttan, depolama maliyetinden  tasarruf sağlıyor. Faturaların kaybolma gibi riskleri ortadan kalkıyor; kesilen faturalar anında sisteme düşüyor; istenildiği an geriye dönük bir faturaya hızla ulaşılıyor ve tüm faturalar elektronik ortamda saklanıyor. e-Defter konusuna bir örnek vermek gerekirse geçmişte on binlerce sayfa dökümü yapılıyordu. Ciddi bir zaman ve emek harcanıyordu. Şimdi ise süreç, elektronik ortamda dakikalar içinde yapılıyor ve onaylanıyor. Bu dönüşümün, Devlete ve işletmelere çok büyük katkısı var” diye konuştu.

Uyumsoft’un kendilerine büyük güven verdiğini ifade eden Ferhat Bölükbaş, mevcut projelerin yanı sıra önümüzdeki günlerde MTHS ve diğer dönüşüm süreçlerinde de Uyumsoft ile işbirliğine devam etmeyi istediklerini sözlerine ekledi.