Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) arasında, eFatura, eDefter, eArşiv ve ardından gelecek tüm iDönüşüm süreçlerinde işbirliği protokolü imzalandı.

tpf-uyumsoft-268

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından yönlendirilen üye ve üye olmayan firmalara; Uyumsoft firması tarafından eFatura, eDefter, eArşiv başta olmak üzere tüm iDönüşüm süreçlerinde avantajlı imkanlar sağlanacaktır.

Uyumsoft, 45 sektörde 1500 müşteriye hizmet veriyor

Merkez ofisi Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’ında bulunan Uyumsoft’un, Ankara, İzmir, Bursa ve Bakü’de ofisleri bulunuyor. 19 yıldır yurtiçi ve yurtdışında; otomotiv, makine, gıda, lojistik, tekstil gibi 45 farklı sektörde bin 500’e yakın özel sektördeki firmaların; ERP, CRM, BI vd kurumsal iş sistemlerini başarıyla yöneten Uyumsoft, son yıllarda ülke gündemine giren eFatura, eArşiv, eDefter  gibi tüm iDönüşüm projelerinin merkezinde yer alıyor.

Kamu ve özel sektörde başarılı projelere imza atmakta olan Uyumsoft ISO 9001, ISO27001, ISO 22301, ISO 10002, ISO 20000, ISO 22301 vd sertifikalarına sahip olan yazılım sektörünün güvenilir ve lider  firmasıdır.

Perakendecilerin çatı örgütü: Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF)

Tüketici haklarına, sosyal hukuk devleti anlayışına, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak; ülke çıkarlarını, perakendecilik sektöründe çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların haklarını korumayı ve geliştirmeyi kendisine amaç edinen Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), 12 Eylül 2006 tarihinde Ankara’da kuruldu. 2008 yılında, federasyon merkezi İstanbul’a taşındı.

TPF’nin oluşum sürecinde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren yerel perakendeciler, en önemlisi de PERDER(Perakendeciler Derneği)’ler yoğun ve takdire değer çalışmalar gerçekleştirdi. 11 Mayıs 2006 tarihinde, Bursa Uludağ’da yapılan ve tüm perakendeci derneklerinin katılımı ile gerçekleşen zirvede, TPF’nin kurulması kararı alındı.

Perakendecilerin çatı örgütü konumunda olan TPF’nin, toplam 17 derneği (PERDER) bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, Ege, Karadeniz, Batı Karadeniz, Bursa, Konya, Çukurova, Güneydoğu, Kayseri, Akdeniz, İpek Yolu, Van, Doğu Anadolu, KKTC, Almanya PERDER ve BEYPER ülke çapındaki faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Perakende sektöründe doğabilecek sorunları çözmeyi, yerel perakendeciler arasında dayanışmayı sağlamayı kendine görev edinen TPF, çalışmalarını hayata geçirirken uyum, güven ve işbirliği ilkelerinden hareket etmektedir.